Konserwanty, sztuczne zapachy i kolory czy inne ulepszacze budzą coraz większą niechęć konsumentów. Polacy coraz chętniej  zaglądają do marketów ze zdrową żywnością, dokładnie analizują składy produktów i doceniają ekologiczne uprawy.  Coraz bardziej dbamy o jakość produktów, którymi żywi się nasz organizm, zwracamy również uwagę na jakość kosmetyków, którymi raczymy naszą skórę. Odpowiedzią na rosnącą eko potrzebę są nowoczesne salony SPA, korzystające wyłącznie z naturalnych bio kosmetyków. 

Produkty eko to nic innego jak produkty pochodzące z ekologicznych upraw. Aby producent mógł umieścić na etykiecie taki skrót,  musi go w co najmniej 95 procentach (zgodnie z prawem unijnym) wytworzyć metodami ekologicznymi. Dotyczy to zarówno żywności, jak i kosmetyków. Takie produkty są zazwyczaj certyfikowane (zdobycie certyfikatu często jest kosztowne, dlatego nie wszystkie firmy się na to decydują). W szerzącej się eko modzie trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i czujność albo po prostu zdać się na profesjonalistów.

W Polsce coraz więcej salonów piękności oferuje usługi  kierując się misją ekologicznego trybu życia. Znajdziemy w nich wyłącznie naturalne kosmetyki – oleje tłoczone na zimno, masła, woski roślinne, glinki, hydrolaty kwiatowe czy esencjonalne olejki. Takie zabiegi kierowane są do najbardziej wymagających klientów. Specjaliści nie używają gotowych kosmetyków. Mieszanki indywidualnie dobrane do potrzeb skóry przygotowują podczas zabiegu. Dzięki temu klient może poczuć się wyjątkowo.

Zabiegi SPA oferowane przez salony eko

Zakres zabiegów oferowanych przez salony eko nie różni się specjalnie od tego, co znajdziemy w tradycyjnych klinikach SPA. Zasadniczą różnicą są produkty, na których pracują specjaliści. W ofercie obok kosmetycznych zabiegów na twarz i ciało znajdziemy również masaże. Atmosfera w eko salonach przepełniona jest wonią naturalnych olejków eterycznych, które działają na zmysły. Coraz więcej tego typu miejsc oferuje indywidualną aromaterapię podczas masażu. Specjaliści dobierają unikalną mieszankę ziół, którą nasycają powietrze. Każda z nich ma konkretne działanie: odprężające lub pobudzające.

Eko masaże z pomocą naturalnych kosmetyków

Eko masaże wykonywane są z pomocą naturalnych kosmetyków, na przykład olei tłoczonych na zimno, które intensywnie pielęgnują skórę. Naturalne składniki doskonale nawilżają, wygładzają i koją. Mogą również działać leczniczo. Muszą być jednak odpowiednio dobrane do rodzaju skóry, bo to, co naturalne nie zawsze oznacza w 100% bezpieczne (są osoby uczulone na przykład na rumianek). Na taki eko zabieg warto wybrać się do dobrego specjalisty, który zna się na właściwościach roślin i ziół.

Zabieg masażu dla skóry i ducha

Taki zabieg masaż to nie tylko uczta dla skóry, ale również dla ducha. Podobnie jak tradycyjny masaż, świetnie odpręży mięśnie, uśmierzy ból  i poprawi ogólny nastrój. W ofercie znajdziemy także eko masaże wyszczuplające, limfatyczne (likwidujące obrzęki, usprawniające krążenie), antycellulitowe czy wykonywane gorącymi kamieniami bazaltowymi.

Naturalne metody wracają do łask

Naturalne metody lecznicze i kosmetyczne wracają do łask nie tylko w domowych zaciszach, ale wśród specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Salony eko powstają z myślą o świadomych klientach dbających o urodę i o środowisko.  Czy będzie to trwały trend czy chwilowa moda zależy już tylko od nas, w zależności jak często będziemy wybierać  tego  rodzaju zabiegi z ofert salonów Day SPA.