Masaż jest jedną z najlepszych metod redukcji stresu. Dzięki niemu nasze ciało staje się zrelaksowane i wypoczęte oraz zyskuje zdrowszy wygląd, co sprzyja poprawie samopoczucia. Istnieją różne rodzaje i techniki masażu, wśród których każdy może wybrać coś dla siebie.

Najpopularniejsze rodzaje masażu

masaż leczniczy

 

Masaż leczniczy

Wpływa pozytywnie na nasz układ krążenia i przemianę materii. Poza działaniem odprężającym i relaksującym, zapobiega również wielu chorobom oraz zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni. Masaż leczniczy łączy w sobie kilka różnych technik, w tym masaż klasyczny, masaż funkcyjny i poprzeczny oraz masaż tkanek głębokich. Dobrze wykonany masaż leczniczy pozwala zmniejszyć bóle kręgosłupa, mięśni i karku oraz pomaga w walce z cellulitem.

 

masaż klasyczny, masaż Warszawa

 

Masaże klasyczne

To forma masażu, która wpływa pozytywnie na funkcjonowanie mięśni i stawów oraz zmniejsza napięcie całego ciała. Dzięki jednej serii zabiegów można poczuć się zrelaksowanym i wyciszonym, ponieważ masaż klasyczny wpływa pozytywnie na naszą psychikę, powodując zmniejszenie stresu i lęków. Masaż klasyczny polega na ugniataniu poszczególnych fragmentów ciała oraz pobudzaniu ich, z wyłączeniem okolic karku tak, aby nie uszkodzić nerwów.

 

 

masaż egzotyczny

 

Masaże egzotyczne

To wzbogacenie masażu klasycznego o nietypowe elementy, na przykład rozgrzane kamienie, czy gorącą czekoladę. Jest to wspaniała uczta dla zmysłów! Przy takim rodzaju masażu można nie tylko zrelaksować się i odpocząć, ale przede wszystkim otworzyć się na nowe doznania.

Prezent spa to świetna propozycja dla każdego, kto szuka pomysłu na idealnie dopasowany upominek dla bliskiej osoby. Będzie to z pewnością udana niespodzianka, który ucieszy każdego.