Piloxing zawładnął światem fitnessu. To doskonały sposób, aby pozostać w formie. Dzięki niemu można spalić ponad 1000 kilokalorii w godzinę. Przygotuj się na dużo większe wrażenia i o wiele większą intensywność treningu niż w zumbie! Na czym polega ten fenomen? Piloxing jest przede wszystkim zabawą oraz nowym programem interdyscyplinarnym. 

To mieszanka ćwiczeń o wysokiej intensywności, praktyk Pilates oraz boksu i tańca. Łączy w sobie prędkość, moc i zwinność. Wystarczy skorzystać z elastyczności Pilates, rzeźbienia ciała, które daje ćwiczenie boksu oraz intensywnych i czasami zabawnych ruchów tanecznych. To innowacyjne połączenie ćwiczeń z ich intensywnością sprawia, że w trakcie jednego treningu możemy spalić tak ogromną ilość kalorii oraz uzyskać wymarzoną sylwetkę. Piloxing jest zabawą oraz nowym programem interdyscyplinarnym. To również doskonały sposób, aby pozostać w formie. Przygotuj się na dużo większe wrażenia i o wiele większą intensywność treningu niż w zumbie!

Piloxing w bardzo duży sposób poprawia szybkość, elastyczność, wytrzymałość i zwiększa poziom energii. To fantastyczny sposób na efektywne odchudzanie, które ujędrnia ciało oraz wzmacniania rdzeń. Ćwiczenia zwiększają pewność siebie oraz podnoszą poziom serotoniny w organizmie, która jest tak ważna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Piloxing - Rozwiązanie dla kobiet, które szukają czegoś nowego

Uelastycznia mięśni, poprawia wytrzymałość dlatego jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które szukają czegoś nowego, sportu, który jest bardziej interesujący od aerobic, a mniej wyczerpujący niż ćwiczenia na siłowni, dodatkowo przynoszący fantastyczne efekty w odchudzaniu. Ćwiczenia są tak dobrane, że poza aktywnością ruchową rozciągają ciało, wysmuklają sylwetkę, wzmacniają kręgosłup, poprawiają kondycję, uelastyczniają mięśnie i dodają gracji przy poruszaniu. Poza tym skóra staje się jędrna, napięta i pozbawiona cellulitu.

Kiedy powstał piloxing ?

Piloxing powstał około pięć lat temu, kiedy szwedzka instruktorka tańca Viveca Jensen postanowiła zmieszać siłę, szybkość i zwinność z kobiecością. U podstaw piloxing leży zasada, że kobiety są silne i mogą zwiększyć swoje poczucie własnej wartości poprzez branie odpowiedzialności za własne zdrowie. 

Zalety ploxingu

Osoby ćwiczące noszą specjalne rękawiczki, aby usprawnić pracę mięśni i układu krążenia. Pozwalają one modelować problematyczne, dla większości z nas, części ciała takie jak: pośladki, nogi, uda, ramiona.  Treningi są prowadzone bardzo intensywnie w szybkim tempie. Zwiększają wytrzymałość ciała. Wszystkie ćwiczenia są wykonywane w synchronizacji z utworami muzycznymi, aby utrzymać tętno 145 uderzeń na minutę. Dzięki temu dają gwarancję spalania do 1000 kalorii w trakcie godzinnego treningu. Sprójcie tego, warto!